Hoppa till sidans innehåll

Robin Hood


VÄLKOMMEN TILL ROBIN HOOD CURLEN 2013

 

Glöm inte att förhandsboka lunch och Tacobuffé

 

This is a mailto link

 

Fredag 22.3    

 

Gruppspel

Fredag 22/3

16.45     A1 Borlänge  – A2 IK Fyris Uppsala, lag 1      2-4            

             A3 Granit, lag 1 –  A4 Ljusdals CK Team Nitro      2-4                       

             C1 Falu CC  – C2 Ljusdals CK Team Ljusdal     3-4                               

             D3 IK Fyris Uppsala, lag 2 - D4 Granit, lag 2     5-1      

  

18.30     B1 Svegs CK, Team Wass  – B2 Mjölby Al, lag 1     6-2                              

             B3 Härnösand, lag 1  – B4 Djursholm, Team Ahlberg     0-8                

             D1 Djursholm, Team Westman –  D2 Härnösand, lag 2    8-0        

             C3 Svegs CK - C4 Mjölby, lag 2    5-2

 

20.00     D1 Djursholm, Team Westman –  D3 IK Fyris Uppsala, lag 2   5-2           

             C2 Ljusdals CK, Team Ljusdal  – C4 Mjölby, lag 2    4-6          

             A1 Borlänge –  A3 Granit, lag 1      1-7       

             A2 IK Fyris Uppsala –  A4 Ljusdals CK, Team Nitro    0-8   

             

Lördag 24/3

 

09.00     C1 Falu CC – C3 Sveg, team Mattsson      1 - 9            

             D2 Härnösand, lag 2 – D4 Granit, lag 2       1 - 9  

             B1 Svegs CK, Team Wass – B3 Härnösand, lag 1      5 - 2        

             B2 Mjölby Al, lag 1 – B4 Djursholm, Team Ahlberg      3 - 6

 

10.45     A1 Borlänge  – A4 Ljusdal CK, Team Nitro       3 - 4            

             A2 IK Fyris Uppsala, lagg 1 – A3 Granit lag 1       4 - 4    

             C1 Falu CC   – C4 Mjölby, lag 2                      2 - 5          

             C2 Ljusdals CK, Team Ljusdal  – C3 Svegs CK, Team Mattsson     3 - 3

 

12.30     B1 Svegs CK, Team Wass  – B4 Djursholm, Team Ahlberg       1 - 3        

             B2 Mjölby Al, lag 1  – B3 Härnösand, lag 1                     7 - 0    

             D1 Djursholm, Team Westman  – D4 Granit, lag 2        7 - 4    

             D2 Härnösand, lag 2 – D3 IK Fyrik Uppsala, lag 2            4 - 2       

 

A-slutspel

B-slutspel

Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:27 Skribent: Lars Nordström

sisuNSK_bildbanner-123x260-2012-13-09

Postadress:
Falu CC - Curling
Lars Nordström, Trotzgatan 85
79172 Falun

Kontakt:
Tel: 0705824323, +462316324
Fax: +462316324
E-post: This is a mailto link

Se all info